Hi there! You are currently browsing as a guest. Why not create an account? Then you get less ads, can thank creators, post feedback, keep a list of your favourites, and more!
Test Subject
Original Poster
#1 Old 30th Sep 2010 at 9:10 PM
Default Mod nie działa ??
Proszę was o pomoc

Ściągnęłam plik :
Tunable Core 5.0.0.rar
ze strony :
http://www.modthesims.info/download.php?t=381046&c=1
I nie mogę sobie poradzić
Wszystkie pliki włożyłam do :
C:\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages
I do :
C:\Documents and Settings\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Mods
Ale nic nie działa .
Mam the sims3 , sims3 wymarzone podróże , sims3 kariera , wersje 4.0.87 , miałam wcześniej zaktualizowane simsy na wersje 1.15.34 ale po próbach zainstalowania tego mod gra się popsuła i zainstalowałam ją od nowa nie aktualizując do ostatniej wersji bo myślałam że może to jest powodem że mod nie działa .
Nie wiem gdzie mam co włożyć by mod działał .
Błagam o pomoc !!
Advertisement
Lab Assistant
#2 Old 1st Oct 2010 at 11:56 PM Last edited by dostha : 2nd Oct 2010 at 12:09 AM.
Zainstaluj wcześniejszą wersję? Ta jest betą, czyli może być puciupciana. Zresztą do 4.08 powinnać mieć chyba tą:

Code:
	Tunable Core 4.0.1.rar 	4.56 MB 	2,151 	[View Custom Content]
	Description: Install bundle for patch 1.12 / 2.7 / 3.3 / 4.0


EDIT:
Czy czytałaś dokładnie PDF znajdujący się w ściągniętym rarze z readme? To mi wygląda na wiele, wiele bardziej skomplikowane niż wsadzić rzeczy do dwóch folderów. Mogę pomóc i wszystko przetłumaczyć, ale jeśli naprawdę Ci zależy naprawdę miałabyś z tym problemy, bo to cholernie długie, a ja nawet nie mam TS3 Na razie wyluzuj i zainstaluj wszelkie patche jakie EA zaleca, najlepiej do tego 5.0.
Test Subject
Original Poster
#3 Old 2nd Oct 2010 at 7:43 AM
Ogromnie dziękuje za zainteresowanie moim tematem !

Starałam się przeczytać ten plik readme , ale nie znam angielskiego a tłumaczenie tłumaczem nie wiele pomogło .
Wcześniej zanim popsułam działanie gry sims3 , miałam wersje 5.0 , próbowałam na różne sposoby wkładać ten mod ale nic się nie działo .
Gdzieś wyczytałam że mod nie bedzie działał z sims3 szybka jazda więc odinstalowałam i nadal nic .
Chciałam mieć ten mod ale naprawdę nie wiem jak zrobić by działał .
Lab Assistant
#4 Old 2nd Oct 2010 at 8:16 PM
Heh, robisz ciągle takie ekstremalne kroki, a readme to się nie czytało Nie będę tłumaczyć wszystkiego, tylko najważniejsze rzeczy.

Aha, dla Googla i innych zainteresowanych, żeby sobie mogli znaleźć:
POLSKA INSTRUKCJA TUNABLE CORE MOD 5.0.0 PO POLSKU JAK ZAINSTALOWAĆ

Będę tłumaczyć instalację, znajdż plik readme.pdf i podążaj za obrazkami:
Musisz mieć WinRAR-a (na pewno masz).
Zainstaluj WSZYSTKIE DODATKI I PATCHE, najlepiej w kolejności wydania. Ten z autami też. Nie kombinuj że coś gdzieś słyszałaś, skoro jeszcze nie rozumiesz podstaw. Akurat "Fast Lane" działa do tej wersji.


Znajdź w archiwum rar z modem archiwum Framework(Program Files).7z (obrazek przy punkcie 2) Otwórz.

Pokaże Ci się to, co na na trzecim obrazku. Zaznacz (ale tylko zaznacz, a nie wchod&#378 na kropeczki na górze, tak jak na obrazku przy punkcie 3. To po to, żeby operacja była robiona na całym archiwum, a nie na czymś przypadkowo wybranym.

Wciśnij przycisk "Extract". Teraz, tak jak przy instalowaniu "ciężkich" hacków do dwójki, musisz znaleźć i zaznaczyć katalog w którym jest zainstalowany OSTATNI dodatek . (Akurat ten z autami też jest wymieniony jako kompatybilny :P) W Twoim wypadku to będzie pewno coś w stylu c:\program files\ea games\the sims 3\the sims 3: szybka jazda . Zresztą myślę, że znajdziesz bez problemów. (Jeśli ktoś nie ma żadnego dodatku, podejrzewam że wszystkie pliki gry, np. foldery “Caches”, “Game”, “GameData”, “Support”, “Thumbnails”, będą bezpośrednio w katalogu the sims 3, i tam należy to wstawić zawartość tego pliku "Framework". Ten etap przedstawia pierwszy obrazek ze strony czwartej.

Potwierdź wybór. Jeśli WinRAR zapyta, czy zastąpić pliki “Resource.cfg” i “d3dx9_31.dll”., zgódź się. Uważaj, nie wypakowywuj po prostu przeciągając, bo nie chcesz zamienić całego katalogu "Game" na ten z paczki, tylko powstawiać odpowiednio pliki, które są w środku.

Teraz weź Engine.7z (obrazek punkt piąty), otwórz i zaznacz kropeczki (obrazek punkt 6) I naciśnij Extract.

Teraz znajdź ten sam katalog z grą, co poprzednio, i znajdź w nim katalog "Mods", a w nim katalog "Packages". Zaznacz i potwierdź. (obrazek punkt 7)



Tak się instaluje "bazę" do tuningu. Jak się instaluje i ustawia same mody, napiszę jutro- sorry, mam mało czasu
Test Subject
Original Poster
#5 Old 3rd Oct 2010 at 4:30 PM
Z niecierpliwością czekam na dalsze wskazówki .
Lab Assistant
#6 Old 3rd Oct 2010 at 6:57 PM
UWAGA!!!!
Baza musi być spatchowana do 1.15.34, Podróże do 2.10.5, (wspaniałe mieszkanie) do 3.6.6, Ambicje do 4.3.4 i Szybka Jazda as 5.0.44! Musisz w katalogu gry znaleźć plik “skuversion.txt” i tam sprawdzić. Oczywiście, jeśli nie masz któregoś dodatku nie martw się, wszystko będzie działać.



***
Instalowanie modów

Najpierw musisz wybrać, jakie mody chcesz zainstalować, a potem wybrać JEDNĄ I TYLKO JEDNĄ wersję z każdego wybranego modu. Nie wwalaj wszystkiego co zobaczysz bez zastanowienia, bo kłopoty gotowe.


Co robią niektóre mody:

Zapewne najbardziej wszystkim chodzi o Teen Woohoo. Opis tego moda jest pewno w starszej paczce, którą może przetłumaczę później
Są trzy opcje:
-auto woohoo -Simy same będą robić woohoo (pewno te niekontrolowane przez gracza)
-auto try for baby- nieletnie simy będą miały dzieci (i miasto Ci się zaroi od patologii )
-only on - tylko gracz będzie mógł zdecydować, że nastolatek będzie uprawiał seks.

Rejected Woohoo

Simowi nie podniesie się poziom zabawy, gdy zostanie odrzucony przez kochanka/ę.

Woohoo spectators

Nie wymagana prywatność przy woohoo?

Privacy ignored

Simy nie wymagają prywatności (siusiu?) przy:
blood related- rodzinie
everybody-nikim się nie przejmują
household-domownicy
steprelated-rodzinie, również adoptowanej i dzieciach małżonka
uptotoddler- malutkich dzieciach (i tak nie będą pamiętać? :/ )


Reszty się nie domyślam w pełni, może dotłumaczę jak znajdę we wcześniejszych wersjach.



W oryginalnym readme objaśniono mody:

Oopsie Baby

Zapewnia nieplanowane ciąże. Wybierz jedną wersję, każda ma inne prawdopodobieństwo "wpadki", dopasowane do długości życia zmienionej modem chyba Natural Growth :
- epic: 0.0033585223 (0,3%)
- long: 0.017316017 (1,7%)
- normal: 0.038834951 (3,9%)
- medium: 0.072727273 (7,2%)
- short: 0.17391304 (17,4%)

Planned Baby

Określa prawdopodobieństwo zajścia w ciążę podczas starania się o dziecko:

- natural: 0.27380952 (27,4%)
- reduced: 0.54761905 (54,7%)

Romantic Kin Barrier

Pozwala na kazirodztwo (wtf?)

- “blood relation” Pozwala na związki z niebiologiczną rodziną (adoptowane dzieci lub rodzeństwo)
- “blood- & siblingsline” Pozwala na związki z kuzynami.
- “bloodline & siblings” +ciotki, wujkowie, siostrzenice/siostrzeńce, bratanice/bratankowie, etc.
- “bloodline” + rodzeństwo
- “off”- i już możesz zrobić sobie rodzinkę Fritzlów.

TooltipExtension

Daje bardziej szczegółowe wiadomości o roślinkach i winach?


VeryfyInstall

Nie instaluj tego przed pierwszym uruchomieniem i sprawdzeniem innych modów, bo skończy się bardzo źle. Wykrywa błędy i konflikty.

***


Jak zainstalować mody

1.WYbierz mody, które Ci się podobają, np. z Config-Oopsie baby.7z wybierasz JEDNĄ wersję, np. oopsie baby-normal.package
2.Znajdź folder gry, w którym instalowałaś mod
3.Znajdź w nim katalog mods/packages/tunablecoreconfiguration i tam wwal wybrany plik/i.


Jeśli chcesz usunąć jakiś mod, usuń go z wyżej wymienionego katalogu.


UWAGA! Jeśli się uda, pewno dostaniesz błąd o braku wersji językowej. Zignoruj go, bo niestety nie ma jeszcze polskiego tłumaczenia tych modów. No, i proszę odpisać jak poszło, to może objaśnię resztę modów jutro

Uwaga do użytkowników Install Helper Monkey- twórcy TT wykryli problemy przy odinstalowywaniu!
Test Subject
Original Poster
#7 Old 4th Oct 2010 at 7:24 PM
Zrobiłam wszystko według Twoich wskazówek i DZIAŁA !!
Strasznie bardzo mocno Ci dziękuje , nie poradziła bym sobie bez Twojej pomocy .
Jesteś wielka !! Pomoc Twoja jest nieoceniona !!
Mod działa i mogę grać .

Wielkie DZIĘKUJE !!!
Test Subject
#8 Old 4th Oct 2010 at 7:55 PM
Dzięki - mi też pomogło! :D

Errare est humanum...
Lab Assistant
#9 Old 23rd Dec 2010 at 6:57 PM
No, jaki bulwers, kurde, z mojej strony! Niedługo zacznę wojować z pikselowymi daniami z dzieci! (Znaki zapytania, kiedy nie jestem pewna angielskiego opisu w faq, a znaczy... tyle co znaczy. )
Strasznie pustawo tutaj, jeden post co miesiąc, ale te social groups ogólnie chyba bardziej służą jako plakietka na profilu... Nieważne. Wesołych Świąt wszystkim!
Test Subject
#10 Old 3rd May 2011 at 10:55 AM
Nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tu.

Więc tak. Mam zaktualizowane wszystkie dodatki i podstawę. Nowe pobieranie package posiadam,ale mam też małpkę [właściwie to jej nie używam] . Pliki package się instalują w grze. Z modami jest problem. Pobrałam mod Pose Player,znajduję ten klaps i w trybie gry nie ma żadnej opcji.Gdy najeżdżam kursorem pojawia się taki napis:
Sims3.Gameplay.Objects.CmoPoseBox.CmoPoseBox

Z resztą modów jest tak samo tylko napisy inne. Nic się nie da z tym zrobić.

Wie ktoś jak pomóc?

P.S. Package instaluję ręcznie
 
Back to top